Jannetin příběh 3.díl Osvícení

26. února 2014 v 14:34 | LB |  Románky
Po dliuhatánské době tu máme další díl JS. Tentokrát 3. Je trošku kratší než ostatní díly, ale snad nezklame. Z takového toho románku už pomalu přecházíme do Fantasy románu.


V předchozím díle...
Jann zjistila, že má nějaké schopnosti...donutila Britney aby jí vše řekla.
"Tohle mi musíš vysvětlit a pak budeme ty nejlepší kamarádky. Ano?" zadržela ji Jann. "Tak dobře,ale slib že to bude jen mezi námi třemi. Eleanor ž to také ví. Slíbila že ti to neřekne,a tak to tedy udělám já."

JANNET'S STORY

Osvícení
"Jannet? Jannet!? Jsi v pořádku?" křičela zmateně Brit a třásla z Jannet jak o život. "No tak Jannet!! Probuď se sakriš!!" Jannet pomalu otevřela oči....posadila se a podívala se kolem sebe. Když se ujistila že je doma, zatřepala hlavou a koukla se tázavě na Britney. "C...co...se stalo?" vykoktala ze sebe a zmateně mžourala na Brit. Ta se trochu zastyděla a znervózněla....."N..no.....omdlela jsi" pípla Britney a snažila se Jannet vyhnout pohledem. "Britney.....a proč jsem omdlela? Seděly jsme na gauči.......vyprávěla jsi o svém dětství....o Caroline a Bonnie.....potom jsi mi nabídla přátelství..a potom....." Jann se na chvíli odmlčela..."Potom jsi mi řekla že jsi strážkyně dobra a já …........čarodějnice jako moje matka?? To bude nějaká blbost...Nepraštila jsem se do hlavy?" zasmála se Jannet a vstala. Britney zčervenala. Věděla že se to Jannet někdy dozvědět musí. Ať už od ní nebo od Eleanor....ale né od nesprávné osoby. Bohužel ale nesebrala po celý večer co u Jannet byla trochu odvahy aby jí to řekla. A tak tam seděly a povídaly si o jiných holčičích věcech.


Druhý den ráno se Jannet vzbudila a připadala si divně. Vzpomínala, co se vlastně včera dělo..........a vzpomněla si opět na slova Britney......"Jsem strážkyně dobra a ty čarodějnice stejně jako tvá matka"....strašně jí to vystrašilo. Nakonec se ale vyhrabala z postele a vypravila se do školy.


Druhý den nebyl o moc lepší než ten první. Britney byla zamlklá a Eleanor bylo úplně jedno co si teď Jannet prožívá. "Koukni Jannet! Ten sexy blon´dák Daniel se rozvedl s tou blonckou!! Musím ho sbalit! Musím ho prostě mít! Jannet! Jannet jak vypadám? Vypadám dobře? Budu se mu líbit?" chrlila ze sebe horlivě slova Eleanor a poskakovala jak na startu nějakého maratonu. Jannet povzdechla "Jo. Vypadáš skvěle." Eleanor jakoby už věděla že přesně tohle Jannet řekne se rozběhla k "sexy blonďákovi" Danielovi a začala s ním okatě flirtovat.


Hodina češtiny ušla, ale jakmile zase přišla fyzika s Khilovkou, měla Jannet po náladě doslova. Nejen že psali písemku, ale Khilovka pořád měla ty své debilní kecy a furt se tak divně koukala na Jannet. V tom jí podala v rychlosti Britney psaníčko a otočila se zpátky. Jannet psaníčko rozbalila. Úhledným písmem tam bylo napsáno: Nutně ti potřebuji něco říct, než ti to řekne někdo jiný. Po vyučování se sejdeme u tebe. Půjde to? Je to moc důležité. Brtiney .


Jannet popadla tužku, že Brit odepíše, když v tu se u jeí lavice vynořila Khilovka. "Copak to tu máte slečno Tominsová?! Dejte mi to přečíst!" rozkázala Khilovka a šáhla po papíru se vzkazem. Jannet si vduchu přála aby na tom papírku Khilovka viděla nějaké zápisy vzorečků než zprávu od Britney. "Výborně. Už jsem si myslela že jste si s někým dopisovala!" řekla Khilovka a vracela se k tabuli. Jannet si papírek nechápavě prohlédla a uděsila se. Na papírku byly opravdu vzorečky z fyziky. Přesně ty co psala Khilovka na tabuli. Nemohla uvěřit svým očím. To na co myslela a strašně to chtěla se vyplnilo?! Jannet vzala tužku a odepsala Brit: To teda je důležité! Něco se se mnou děje a ty mi to pěkně vysvětlíš!!Po vyučování šly Brit a Jannet doprovodit Eleanor na autobus a poté pokračovil k Jann domů. Celou cestu šly mlčky a nevěnovali si ani sebekratší pohled. Když za sebou zabouchli dveře Jannetina domu zavládlo eště vštší hrobové ticho, které ovšem prolomila vystrašené a naštvaná Jannet. "No tak mluv! Něco se se mnou děje a ty mi to nepovíš?"
Britney se posadila. "Víš, jak jsem ti říkala, já jsem strážkyně dobra. Byla jí i moje matka...a ta než zemřela se znala s tvoji matkou. S čarodějnicí Tominsovou. Nejsilnější čarodějnice široko daleko. Strážci dobra a čarodějové drží dohromady s vílami STS."

"STS?" nechápala Jannet "Spolek Tajemných Sil. STS. Tvá máma vlastně ovládala celý Londýn. Proto se i s tvým otcem rozvedla. Věděl příliš mnoho a ona s ním nemohla žít. Ještě předtím ale měla tebe. Nastávající vůdkyni Spolku Tajemných Sil. Jannet Carcata Tominsová." Jannet opět přidala trapnou otázku"Carcata? Já mám prostřední jméno?" Brtiney přikývla "Ano. Je to jedno z jmen které ti přidělí STS. Ty jsi Carcata a já Viviana. Nikdo Ti tam neřekne jinak. Tvá matka, Rosecata...vidíš, rodina má stejnou konečnou část jména.......spolek vedla a tím pádem byla i v čele vojska proti králi Edmundovi I.. Tam také zahynula." "No počkat! Má matka zahynula při autonehodě když jela na poradu se svým kolegou Johnem Glaurgerym!" oponovala Jannet "Ano. Musíme STS chránit před lidmi. Proto jsme tvé matce udělali klona a nacvičili autonehodu, do které se ale bohužel připletl i ten pitomeček Glaurgery. Měl jet autobusem z ostatními, ale přemluvil klona tvé matky aby mohl jet s ní. Kloni jsou většinou hloupěší než pravý člověk. " Jannet zírala. To co se právě dozvídala bylo neuvěřitelné. Její matka zemřela statečně! A ne jako obyčená obchodnice co nezvládla řízení! Jannet byla na matku pyšná...."Hej Jannet! Jsi tu se mnou?" zasmála se Brtiney a zamávala rukou Jannet před obličejem. Jannet se vzpamatovala "Jo...jo pokračuj"


1. Tak jak se vám líbil třetí díl?
2.Těšíte se na další?
3. Co myslíte..není to moc uhozený?
...........................napište do komentářů.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama